עג'מי | Ajami

שתף טריילר בפייסבוק
עג

במאי: ירון שני וסכנדר קובטי
שחקנים: ערן נעים, שאהיר כבהא

עג'מי, היא הרקע לחמישה סיפורים שונים, קשורים ולא קשורים זה בזה.

עומאר מבוקש על ידי חמולה מהדרום, בגלל משהו, שבכלל הבן דוד שלו עשה.

כדי להציל את עצמו ומשפחתו הוא חייב לשלם, כופר, סכום עצום שאין לו סיכוי להגיע אליו, לפחות לא באופן חוקי.

בינז', הוא טבח. חי טוב. חברים בתל אביב, חברה יהודיה, זה בכלל האח שלו שהסתבך וברח, בדרך משאיר אצלו בדירה חבילת קריסטל, שווה הון אבל כזו שאי אפשר להפטר ממנה.

מאלק, מגיע מהשטחים. בבוקר הוא רוחץ כלים ובלילה ישן בקונטיינר. הוא צריך את הכסף כדי לאפשר לאמא שלו טיפול רפואי בישראל.

דנדו, רצה פעם להיות השוטר אזולאי. מין כזה שוטר טוב שמשכין שלום ברחובות השכונה, עכשיו הוא מסתובב בניידת שלו, וחושב רק איך להציל את המשפחה שלו, את אבא שלו, שנהרס מאז שאחיו החייל נעלם, ואת הילדות שלו, שכמעט לא נותר לו זמן לראות.

אבו -אליאס הוא המנהל של המסעדה. אם תרצו הסנדק. מנסה לשמור על השפיות בסביבה הגועשת בה הוא מוקף, הכול עד שהוא מגלה שהבת שלו, האדיר, ועומר מתראים מאחורי גבו...

וכל אלו עוד לפני שסיפרנו על נאסרי, בן ה- 13 אחיו של עומר, שדרך עיניו נפרס לפנינו הסיפור.

והכול קורה במקום אחד, במקום בו מסעדות יוקרה שוכנות ליד מאורות סמים, וחוף ים כחול ורחב נפרס מול שורות ארוכות של בתים צפופים וקירות בטון אפורים.

עג'מי, זוכה ציון לשבח בפסטיבל קאן, וזוכה פרס וולגין בפסטיבל ירושלים, מועמד ל- 9 פרסי אופיר. יצירה מרתקת, עשויה בסגנון קולנועי מרהיב, ומקורי. הסיפורים השונים נשזרים זה בזה במיומנות, מדלגים אחורה בזמן, ובין דמות לדמות. דרמת מתח חברתית מרתקת שהיא פרי ביכורים משותף של שני יוצרים, ירון שני וסכנדר קובטי, העובדים על הפרויקט מזה שבע שנים.

 


שתף עם חברים:


סרטים חדשים:

קוסמופוליס
בשם הכסף 
דרושה חברה לסוף החיים 
הסיפור של יוסי 
בל אמי
בארץ של דם ודבש