הדקדוק הפנימי  - (2010) - Intimate Grammar

שתף טריילר בפייסבוק
הדקדוק הפנימי  - (2010) - Intimate Grammar

במאי: ניר ברגמן
שחקנים: אורלי זילברשץ בנאי, אוולין קפלון,

ירושלים, שנות השישים המוקדמות. דווקא בתקופה בה גדל בארץ הישראלי החדש, הצבר שלא ילך שוב כצאן לטבח, אצל הינדה בבית, צרה שכזו, גדל אהרון, מין ילד רגיש כזה, בעל עולם פנימי מפותח, עם נפש שיוצאת אל העידון, אל האומנות, אל כל מה שהוא לא מוצא בביתו. ואיך ימצא? הרי אצל הינדה, אמו, הכל משול למלחמה והקיום האנושי מצטמצם להישרדות. אצל אביו, ניצול השואה, הדברים דומים למדי. סבתו הילדותית איבדה משהו משפיותה אי שם בשנות המלחמה ואחותו, שותפתו לגורל החיים במשפחה נטולת האהבה, מסתירה את חייה מעיניה הפולשניות של אמה ומהעולם כולו.

למזלו יש לו את גדעון, חברו הטוב. יחד הם רוקמים הרפתקאות וגם פורצים לביתה של השכנה המוזרה, גברת בלום. בביתה של בלום מוצאת נפשו של אהרון מפלט ומנוחה. שם יש ציורים על הקיר, פסנתר, ספרים לרוב, אך לרוע מזלו גברת בלום מתאהבת באביו וגם מפלט זה ייגזל ממנו.

שלוש שנים בחייו של אהרון קליינפלד. שלוש שנים בהם נפשו מתבגרת אך גופו ממאן לגדול. אולי איזו בלוטה נרדמה אצלו, או שאולי הוא מפחד לגדול ולהיות כמו הוריו, אולי זה תיכף יתחיל גם אצלו, רק שיחכו לו, אך איש לא מחכה. נבגד על ידי משפחתו, על ידי חברו הטוב ואהובתו, בודד בתוך גופו הקטן, אך ער לנפשו הגדלה, הוא מבין שהוא צריך לעשות מעשה. את קו התפר בין ילדות לבגרות, עובר אהרון במסע פנימי מסוכן, מסע פרידה מהילדות, ואם הוא יצליח, אם הוא יגדל, הוא יזכור את הכל, את הרע והטוב, הוא ינצור את הילד שבתוכו

 


שתף עם חברים:


סרטים חדשים:

קוסמופוליס
בשם הכסף 
דרושה חברה לסוף החיים 
הסיפור של יוסי 
בל אמי
בארץ של דם ודבש